Sběr šatstva

Důležité aktuální opatření - Sběr šatstva dočasně přerušen!!!

Vzhledem k současné situaci jsme nuceni do odvolání přerušit sběr šatstva v Hlučíně. Důvodem je zastavení odběru přebytků šatstva ze strany Armády spásy. Zároveň se nám zatím nepodařilo najít jiného partnera, který by měl o šatstvo zájem a zajistil distribuci potřebným např. do zahraničí v rámci humanitární pomoci. Pro potřebné na Hlučínsku, kteří se obrátí na naši Charitu, máme šatstvo k dispozici díky minulým sběrům. Pokud v budoucnu vznikne potřeba zásoby doplnit, jsme připraveni sběr okamžitě obnovit.

Děkujeme všem dárcům, kteří do sběru šatstva až už jednorázově či trvale přispívali. Věříme, že v krátké době dojde k obnovení distribučních kanálů a budeme mít pro šatstvo opět smysluplné využití.

 

Pravidelně jednou měsíčně (kromě července a srpna) od 15:00 do 17:30 hod. probíhá v sídle Charity Hlučín, U Bašty 275/3 Hlučín sběr šatstva.

Co sbíráme především?

Letní i zimní boty, letní i zimní bundy, ponožky, spodní prádlo, svetry,  mikiny,  kalhoty  (rifle),  košile, trička, tepláky, čepice, rukavice, šály, spací pytle, stany a další.

Jak  bude  s  nasbíraným  oblečením naloženo?

Šatstvo  bude  nejprve  ve  spolupráci  vytříděno.  Nejpoužitelnější  a  nejkvalitnější  části  oblečení  jsou ve  spolupráci  s  Odborem  sociálních věcí města Hlučín použity jako pomoc pro lidi bez domova z Hlučína a okolí. Část dámského ošacení je nabídnuta  Azylovému  domu  sv.  Eufrasie  v  Ludgeřovicích.  Zbylé  oděvy  jsou ponechány  Armádě Spásy  pro další  potřebné.  Nepožadujeme žádný  doklad z  čistírny.  Prosíme, aby šatstvo nebylo viditelně ušpiněno. Nejlepší variantou, je-li to možné,  je  přinést  darované věci již v igelitových pytlích. Není to  však  podmínkou. Prosíme také,  abyste  neumisťovali  šatstvo  mimo  uvedený  čas  sběru kdekoliv v okolí budovy!

Děkujeme.

 

 

 

Copyright © 2018 Charita Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio