Tříkrálová sbírka na Hlučínsku přinesla radost i rekordní výtěžek

Děkujeme všem koledníkům a spolupracovníkům

 

Po roční přestávce se letos vrátili do ulic Hlučínska Tři králové. Koledovat vyrazilo přes tisíc dobrovolníků ve více než 300 skupinkách. Do pokladniček dárci přispěli částkou více než 3 mil. Kč. Společně s online koledou a bezhotovostními platbami dosáhl výtěžek sbírky na Hlučínsku rekordní částky 3 094 322 Kč.

„Mám obrovskou radost, že po roční přestávce vynucené epidemií mohli koledníci vyrazit do ulic našeho krásného regionu a předat radostnou zvěst, aby tak naplnili hlavní poslání sbírky. Vrátila se ta nádherná atmosféra, kterou vytváří přes tisíc dobrovolníků, kteří obětují svůj čas a pohodlí pro ostatní. Moc jim za jejich pomoc děkuji,“ řekl ředitel Charity Hlučín Pavel Sobol a dodal, že pokud to protiepidemická opatření umožní, připraví Charita Hlučín pro všechny koledníky setkání v kině v Bolaticích. Do sbírky jsou zapojeny i farnosti, městské a obecní úřady, prodejny či poskytovatelé služeb. Počet všech lidí, kteří tvoří sbírku na Hlučínsku, tak vysoce převyšuje tisícovku.

Po sečtení všech pokladniček se celkový výtěžek přehoupl přes 3 mil. Kč. Dalších necelých 70 tis. Kč poslali dárci přes online koledu či bezhotovostními platbami. Celkový výtěžek je tak o 17 % vyšší než před epidemií v roce 2020 a výrazně vyšší než v loňském roce. „Moc děkujeme všem dárcům za tak obrovskou podporu. Je to povzbuzení pro naše zdravotní sestry, pečovatelky a osobní asistentky, které se každý den starají o nemocné, handicapované a osamělé lidi, kteří žijí kolem nás. Jsem moc rád, že si lidé jejich práce váží a podporují ji,“ uvedl Pavel Sobol.

Podle stanovených pravidel sbírky zůstane 65 % výtěžku, tedy přes 2 mil. Kč, na Hlučínsku. Charita Hlučín plánuje z výtěžku mimo jiné pořídit nové vybavení do půjčovny kompenzačních pomůcek, provést nutné opravy charitního domova sv. Mikuláše či podpořit charitní ošetřovatelskou službu. Pravidla sbírky umožňují využít výtěžek i v mimořádných situacích, což se ukázalo v roce 2021, kdy byly nakoupeny vysoušeče a dezinfekční prostředky. Ty pomohly zmírnit následky povodní v Kravařích.

Základem sbírky je koledování v ulicích. Přispívat se ale letos dalo i do tzv. statických pokladniček umístěných v obchodech, lékárnách, kostelích či úřadech. Svůj dar mohli zájemci poslat i prostřednictvím online koledy na webových stránkách sbírky nebo bezhotovostní platbou.

Copyright © 2018 Charita Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio