Pomozte s Charitou lidem na Ukrajině

Charita je proti válkám a násilí

 

Informace z Diecézní Charity ostravsko-opavské

Jsme zděšeni aktuálním vývojem situace na Ukrajině. Plně za ní a jejími obyvateli stojíme. V reakci na eskalaci ozbrojeného konfliktu zintenzivňujeme pomoc lidem, kteří jsou jím zasažení. Přispějte na projekt Pomoc obětem konfliktu a zapojte se tak do pomoci těm nejpotřebnějším. 

Děkujeme vám všem, kdo se nám ozýváte s nabídkou pomoci a zapojení se. V reakci na vstup ruských ozbrojených sil na území Ukrajiny a na eskalaci ozbrojeného konfliktu odkazujeme na náš projekt Pomoc obětem konfliktu, prostřednictvím kterého pomůžeme potřebným lidem na východě Ukrajiny jak jen to bude možné, a to ve spolupráci s našimi partnery jako Caritas Mariupol, Caritas Ukraine a dalšími, kteří působí přímo v oblastech největších bojů.

První finanční pomoc do Caritas Mariupol vyřizujeme už nyní a další prostředky, které se podaří získat, předáme co nejdříve. Naši partneři finance použijí na bezprostřední pomoc lidem potřebným v důsledku ozbrojeného konfliktu na Ukrajině. Děkujeme za vaši pomoc!

Pomozte lidem zasaženým válkou: č. ú.: 2800779701/2010, VS: 222 - Pomoc obětem konfliktu

 

Prohlášení Rady ředitelů Charity Česká republika ke krizi na Ukrajině

Charita Česká republika je proti válkám a násilí, které přinášejí strádání a utrpení nevinným lidem. Konflikt na východě Ukrajiny stál od roku 2014 do dnešních dnů na čtrnáct tisíc zbytečně zmařených lidských životů a zasáhl negativně do života milionů lidí. Odsuzujeme akt agrese Ruska proti Ukrajině a jejímu obyvatelstvu a vyzýváme všechny politiky, aby se zasadili o spravedlivé a mírové řešení současné situace. Zároveň prohlašujeme, že jsme připravení pomáhat jakýmkoliv případným obětem.

Zdroj: dchoo.charita.cz

Copyright © 2018 Charita Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio