Některá přání splnit nedokážeme, jiná ano...

Zapojte se do Mikulášské nadílky 2020 na Ukrajině

 

I letos chceme přinést kousek radosti potřebným dětem, které žijí na Ukrajině v nuzných podmínkách. Pomozte nám splnit jejich přání! Zapojte se do Mikulášské nadílky 2020.

Celkem máme v databázi 50 dětí. 25 jich pochází z velmi chudé Žytomyrské oblasti a 25 žije v oblastech blízko bojových zón. Letošní covidová situace zasáhne i nadílku, kdy nemůžeme převézt dárky na Ukrajinu. Přesto lze podpořit konkrétní přání dětí z databáze.

Mikulášskou nadílku pořádá Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce od roku 2017. Cílem je obdarovat potřebné děti a přinést jim kousek radosti do nuzných podmínek, ve kterých žijí. "Loni na nadílku dárci přispěli přes 150 tisíc korun. Díky tomu se nám podařilo splnit všech 85 přání a dětem žijícím v blízkosti bojových zón jsme na místě předali 160 mikulášských balíčků," shrnuje loňskou nadílku Miroslav Hodeček, vedoucí humanitárního střediska.

Mimo bojové zóny na východě Ukrajiny letos nově přibyly děti z Žitomyrské oblasti. "Při osobních návštěvách jsme viděli, v jak hrozných a nevyhovujících podmínkách některé potřebné děti a jejich rodiny žijí, proto jsme v oblasti začali tento rok pomáhat v rámci několika projektů a  rozhodli se zapojit děti z regionu nedaleko nechvalně známého Černobylu i do Mikulášské nadílky," upresňuje Miroslav Hodeček.

Mimo drobnosti jako jsou sladkosti a čokoláda si letos děti přejí hodně elektroniky. Mnoha z nich chybí jako nezbytný prostředek pro distanční vzdělávání, které na Ukrajině probíhá od října 2020. Z ostatních přání, si holčičky přejí třeba panenku s kočárkem nebo kosmetiku, kluci jízdní kola. To by chtěl i 5 letý Mykola, kterému by udělal radost i čokoládový dort, o který si také napsal.

 

Jak se můžete zapojit do Mikulášské nadílky?
 

Příspěvek na nákup konkrétního dárku

Chcete-li udělat radost konkrétnímu dítěti, vyberte si přání na webových stránkách a dejte nám vědět, komu chcete splnit přání. Můžete nás kontaktovat e-mailem: veronika.mechova@dchoo.charita.cz, nebo telefonicky: 733 741 216. Přání pro Vás rezervujeme.

Přispět na konkrétní dárek je možné do 15. 12. 2020.
 

Finanční dar

Přispět libovolnou částkou je možné na transparentní účet: 2800779701/2010 s variabilním symbolem 999. Za vybrané finanční prostředky nakoupíme dárky na Ukrajině a předáme je dětem. Finanční dary můžete zaslat do 15. 12. 2020.

 

Darujme.cz

Stačí 3 kliknutí a nadílka rozsvítí oči dalším dětem. Přes portál darujme.cz můžete přispět konkrétní částkou. Výzva je otevřená do 19. 12. 2020. Za takto vybrané prostředky koupíme na Ukrajině dárky dětem, které nebudou mít konkrétního dárce. Mikulášskou nadílku bychom rádi předali prostřednictvím našich partnerů na svátek sv. Mikuláše, který se na Ukrajině slaví 19. 12. Vzhledem k bezpečnostní situaci je možné, že se termín předání může změnit.

 

Copyright © 2018 Charita Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio