Koncert pro Moravu proběhne 30.6.2021

Sledujte ČT 1 od 20:10

 

Koncert pro Moravu, tak se jmenuje benefiční akce České televize na pomoc jihomoravským vesnicím postiženým tornádem. Přímý přenos ve prospěch sbírky vyhlášené Diecézní charitou Brno odvysílá z pražské Kampy Jednička České televize ve středu 30. června od 20.10 hodin.

Na koncertě vystoupí například Dan Bárta, Richard Krajčo, Vojta Dyk, Čechomor i Hana a Petr Ulrychovi. Diváci se mohou těšit také na originální propojení kapel a interpretů, na Adama Plachetku s cimbálem či vystoupení kapely Buty s Mňágou a Žďorp. „Jsme moc rádi, že se Česká televize rozhodla podpořit zasažené lidi právě prostřednictvím Charity. Je to pro nás známka důvěry a také velký závazek. Moc děkujeme všem dárcům, kteří už na obnovu domovů zničených tornádem přispěli, i těm, co se pro to ještě rozhodnou,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

„Role České televize je v případě takto mimořádných událostí především informační. Musíme udělat vše proto, aby lidé dostali co nejdříve maximum možných informací. Díky dosahu a důvěře, které se Česká televize těší, je její význam naprosto nezastupitelný. Kromě informování ale umíme i velmi efektivně pomáhat, a proto jsme okamžitě začali připravovat benefiční koncert na podporu Charity, jehož výtěžek poputuje na pomoc obyvatelům postižených oblastí,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Více než hodinovým programem, který divákům pomocí živých vstupů i záběrů z dronu zprostředkuje také aktuální situaci na jihu Moravy, provede dvojice moderátorů Světlana Witowská a Daniel Stach.

KONCERT MŮŽETE SLEDOVAT TAKÉ ONLINE NA WEBU ČT.

Pro koncert vznikla speciální dárcovská SMS ve tvaru DMS PROMORAVU 30 nebo DMS PROMORAVU 60 nebo DMS PROMORAVU 90 na telefonní číslo 87 777 (cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč). Více na www.darcovskasms.cz. Přispět na pomoc obcím postiženým tornádem je možné i prostřednictvím sbírkového účtu Diecézní charity Brno 4211325188/6800, variabilní symbol 2002.

Výtěžek ze sbírky je určen na pomoc lidem v oblasti zasažené čtvrtečním tornádem, konkrétně v obcích Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky a Hodonín-Pánov. V první fázi se peníze ze sbírky používají pro akutní humanitární pomoc na místě, v příštích dnech budou určeny na následnou materiální pomoc rodinám tak, aby mohly co nejdřív opravit své domovy a vrátit se do nich.

Copyright © 2018 Charita Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio