Lidé věnovali v Hlučíně 761 kg potravin pro lidi v nouzi

Obrovský kus solidarity projevili lidé v Hlučíně v sobotu 11. listopadu. V rámci Národní potravinové sbírky věnovali neuvěřitelných 761 kg potravin a drogistického zboží. Koordinaci sbírky, která probíhala celý den v prodejně Billa, měla na starost naše Charita.  Děkujeme všem, kdo přispěli.

Ačkoliv je Národní potravinová sbírka celostátním projektem, potraviny vybrané v Hlučíně zůstanou v našem regionu. Charita Hlučín je použije pro lidi bez domova, kteří navštěvují sprchu v areálu Technických služeb. Desítky plných krabic pak zamířily do azylových domů v nejbližším okolí.

Sbírka by se neobešla bez pomoci dobrovolníků, kteří bez nároku na odměnu rozdávali letáky při vstupu do prodejny a následně evidovali a balili potraviny. Celkem nás bylo v akci 28. Za Charitu Hlučín se dobrovolnicky zapojilo 7 zaměstnanců a přihlásilo se dalších 21 dobrovolníků. Z toho 14 přišlo z Gymnázia Josefa Kainara. Vážíme si účasti paní místostarostky Blanky Kotrlové i dalších, kteří obětovali svůj volný čas pomoci druhým. Prožili jsme společně den naplněný službě těm, kteří v životě neměli tolik štěstí.

Celkově se v rámci Národní potravinové sbírky vybralo v celé ČR 354 tun potravin a 33 tun drogistického zboží. Zapojilo se 750 prodejen a přes 4 tis. dobrovolníků. Záštitu nad letošní sbírkou převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.

Hlučín IHlučín IIHlučín IIIHlučín IV